недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ограбена бензинска во Ченто, арамиите побогати за 100.000 денари

Крадците биле маскирани и вооружени

razbojnistvo

Поврзани вести

Бензинската пумпа „Мак Оил“ на улицата Антон Попов во скопската населба Ченто, рано утрово, била мета на арамии.

Утрово околу 3,40 часот, како што наведува МВР, две непознати маскирани и вооружени лица извршиле разбојништво над вработениот во бензинската пумпа. Тие успеале со плен од околу 100.000 денари веднаш да го напуштат местото.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести