сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена бензинска во Илинден

pistol ubistvo

Последни вести

Бензинската пумпа „Макпетрол“во населба Илинден вчера била ограбена од две маскирани лица, од кои едното вооружено.

Едниот однив му верил пиштол на вработениот и од работната торба му одзел околу 50 илјади денари, по што го напуштиле местото на настанот.

СВР Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести