сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Ограбена бензинска во Козле

Крадецот одзел 4.000 денари по што побегнал од местото на настанот.

полиција

Последни вести

Триесетина минути по полноќ во Скопје на улицата „Козле“, на бензинска пумпа на „Мак Петрол“ непознат маскиран сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработен на бензинската пумпа.

Крадецот одзел 4.000 денари по што побегнал од местото на настанот. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести