среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена бензинска во Зајас

kradec

Последни вести

Разбојништво во бензинската пумпа „Триолу Петрол“ во селото Зајас, кичевско.

Непознато лице со спреј во пределот на главата го испрскало вработениот одземајќи околу 12.000 денари пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести