четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Ограбена бензинската пумпа Макпетрол кај Велес

benzinska pumpa

Поврзани вести

Сабајлево околу 03.10 часот во Велес кај м.в „Штипска петља“ на бензинската пумпа на Макпетрол, две непознати маскирани лица со закана со нож извршиле разбојништво над вработениот, при што одзеле околу 43.000 денари, по што го напуштиле лице местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести