понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена бензиска на „Макпетрол“ кај Башино село

Разбојниците во 22.45 часот влегле во бензинската, ги впериле пиштолите во вработениот и потоа одзеле 98.100 денари, извести МВР.

download (2)

Поврзани вести

Две маскирани лица вооружени со пиштоли вчера вечерта извршиле разбојништво на бензинската пумпа на „Макпетрол“ кај Башино Село, на автопатот Скопје – Гевгелија.

Разбојниците во 22.45 часот влегле во бензинската, ги впериле пиштолите во вработениот и потоа одзеле 98.100 денари, извести МВР.

Полицијата трага по сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести