среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ограбена бензиска пумпа „Супер-оил“ во Скопје

Кражбата се случила околу 23 часот, откако разбојниците му се заканиле со пиштол на вработениот, зеле 6.000 денари и два мобилни телефони, по што побегнале.

Ограбена бензиска пумпа „Супер-оил“ во Скопје

Ограбена бензиска пумпа „Супер-оил“ во Скопје

Последни вести

Тројца маскирани и вооружени лица, вчера ја ограбиле бензиската пумпа „Супер-оил“, на улицата Александар Урдарески во Скопје.

Кражбата се случила  околу 23 часот, откако разбојниците му се заканиле со пиштол на вработениот, зеле 6.000 денари и два мобилни телефони, по што побегнале.

МВР соопшти дека СВР-Скопје извршило увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести