среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

Вчера околу 17:45 часот во Скопје на булеварот „Македонско Косовска Бригада“ непознат сторител маскиран и вооружен со пиштол, од вработениот одзел околу 100.000 денари по што го напуштил местото на настанот.

Ограбена бензиска во Скопје

Ограбена бензиска во Скопје

Поврзани вести

Ограбена бензинска пумпа на „Макпетрол“, од која крадецот одзел околу 1.600 евра.

Како што соопшти МВР, вчера околу 17:45 часот во Скопје на булеварот „Македонско Косовска Бригада“ непознат сторител маскиран и вооружен со пиштол, од вработениот одзел околу 100.000 денари по што го напуштил местото на настанот.

Полицијата информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на кривичното дело.

Најчитани вести