понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ограбена бензинска на патот Скопје – Тетово

krazba-razbojnici-539x320

Последни вести

Бензинска пумпа на „Лукоил“ на автопатот Скопје – Тетово синоќа била ограбена од страна на две маскирани и вооружени лица.

Тие со закана над вработениот извршиле  разбојништво, при што  одзеле 3.000 денари и цигари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести