среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црква во Берово

Од манастир во Љубанци украдени 50 денари

Од манастир во Љубанци украдени 50 денари

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во црквата „Рожденство на пресвета Богородица“ во Берово.

Од црквата биле одземени околу 34 илјади денари.

Од МВР информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести