вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црква во гевгелиско

crkva

Последни вести

Тешка кражба се случила изминатата недела во црквата „Св. Константин и Елена“ во село Мрзенци, гевгелиско.

Засега непознат сторител од црвата одзел околи илјада денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести