среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Ограбена црква во гостиварско

За 1000 денари арамија ограбил црква.

g_crkva

Поврзани вести

Уште една црква мета на арамија.

Арамија ја ограбила црквата Свети Никола во гостиварското село Горна Ѓоновица, соопшти утринава полицијата. Арамијата во периодот од 18 до 20 март искористил погоден момент кога во црквата немало никој, па со штрафцигер ја отворил влезната врата. Откако влегол во објекот, извршил пребарување по што украл 1.000 денари, а причинил штета од околу 3.000 денари.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести