понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ограбена црква во Кисела Вода

g_crkva

Поврзани вести

Црквата „Св. Преображение Христово“ била мета на на крадци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Крадецот успеал да влезе во црквата, која што се наоѓа на улицата Сава Ковачевиќ во скопската населба Кисела Вода, од каде што украл три илјади денари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести