сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ограбена црква во Македонска Каменица

crkva1

Последни вести

Во периодот меѓу први и втори, во времето од 16 часот до 6 часот наутро, засега непознат сторител влегол во црквата „Св.Успение Пресвета Богородица“ лоцирана на улицата „М.М.Брицо“ во Македонска Каменица.

Според податоците од полицијата, крадецот влегол внатре насилно и одзел 131.000 денари во разни апоени, а потоа избегал од местото на настанот. Полицијата работи на разрешување на случајот.

Најчитани вести