петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ограбена црква во Пештани

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во црквата „Свети Никола“ во охридско Пештани.

Крадецот од црквата одзел околу илјади денари.

Од страна на СВР Охрид извршен е увид и се работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести