сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Ограбена црква во Штип

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во црквата „Свети Климент“ во Штип.

Крадецот од црквата  одзел околу 6.000 денари и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести