петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ограбена црква во Скопје

crkva1

Последни вести

Кражба се случила месецов во црквата „ Св. Тројца“ во Скопје.

Од црквата биле одземени метални монети во вредност од околу 200 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести