петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Ограбена црква во скопско Горно Коњари

g_crkva

Поврзани вести

Крадец успеал да украде 4.500 денари од црквата „Св. Богородица“ во скопското село Горно Коњари, информира Министерството за внатрешни работи.

Крадецот со погоден предмет успеал да влезе во црквата од каде ги одзел парите.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести