петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ограбена црква во скопско Сопиште

crkva1

Последни вести

Непознат сторител во периодот од 27.03 до 28.03  во скопското село Сопиште  извршил тешка кражба во црквата „Света Мина“.

МВР денеска соопшти дека непознатиот сторител откако насилно ја отворил вратата и влегол одзел сума на пари од околу 1.500 денари по што го напуштил лице местото.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести