среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Ограбена црква во струшко

crkva1

Последни вести

Четири кандила биле украдени во текот на изминативе месеци од црквата „Св. Димитрија“ во село Октиси, струшко.

Сторителот насилно влегол во црквата со кршење на цилиндарот од главната влезна врата извршил пребарување, ги одзел предметите и го напуштил местото на настанот. Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести