сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Ограбена црква во Тетово

Ноќта помеѓу петокот и саботата е ограбена црква во Тетово.

Ограбени црква и манастир во скопско

Ограбени црква и манастир во скопско

Поврзани вести

Ноќта помеѓу петокот и саботата е ограбена црква во Тетово.

Како што информира МВР, на 14.05.2016 година околу 03,10 часот, непознати сторители со употреба на физичка сила насилно влегле во црквата „Свети Богородица“ во Тетово.

Од црквата се одземени околу 3.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести