понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Ограбена црква во тетовско

crkva1

Последни вести

Црквата „Св. Ѓорѓија“ од село Волковија, тетовско била ограбена од засега непознат сторител во периодот од 24.11. до 03.12.2014.

Од црквата биле одземени 2.000 денари и причинета била материјална штета од околу 14.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести