среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ограбена црква во Валандово

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера вечерта во црквата „Св. Димитрија“ во Валандово.

Од црквата биле одземени околу 3 илјади денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести