четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ограбена црквата „Св. Богородица“ во битолско Кравари

crkva

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во црквата Св. Богородица во село Кравари, Битола.

Од црквата биле одземени околу 2.000 денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести