петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Св. Богородица“ во Тетово

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во црквата „Св. Богородица“ во Тетово.

Од црквата биле одземени околу 1.700 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести