сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Св. Ѓоргија“ во Скопје

Ограбени црква и манастир во скопско

Ограбени црква и манастир во скопско

Последни вести

Во црквата „Св. Ѓоргија“ на улица „Панче Неделковски“ во Скопје, вчера е извршена тешка кражба од страна на засега непознат сторител.

Од МВР денеска соопштија дека во Полициската станица „Бит Пазар“, С.П. (52) од Скопје вчера пријавила дека  истиот ден во црквата „Св. Ѓоргија“ од страна на непознат сторител била извршена тешка кражба на тој начин што насилно ја отворил касата, по што одзел околу 4.000 денари, и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести