сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Св. Илија“ во штипско

crkva1

Последни вести

Во црквата „Св. Илија“ во село Аргулица, штипско завчера се случила тешка кражба.

Со употреба на сила непознатиот сторител одзел 5.000 денари.

Извршен е увид на лице место и се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести