четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Св. Јован Крстител“ во Булачани

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во црквата „Св. Јован Крстител“ во село Булачани.

Од црквата биле одземени 300 денари.

Од МВР велат дека се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести