четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Ограбена црквата „Св. Никола“ во гостиварско Лешница

crkva1

Последни вести

Црквата „Св. Никола“ со гостиварско Лешница вчера била ограбена од засега непознат сторител.

Крадецот насилно ја отворил вратата на црквата, влегол внатре и оттаму зел 1.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести