четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Св.Петар и Павле“ во село Брњарци

crkva1

Последни вести

Од една од фиоките во плакарот на црквата „Св.Петар и Павле“ во село Брњарци непознат сторител одзел 2.500 денари.

Како што соопштуваат од МВР, настанот се случил вчера  во периодот од 19,00 до 17,30 часот .

Сторителот насилсно ја отворил влезната врата, влегол внатре и ја извршил кражбата. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести