четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Ограбена црквата „Св. Стефан“ во Аеродром

Непознато лице во април ја ограбило црквата „Св.Стефан“, која се наоѓа на улицата Васко Караанѓелевски во општина Аеродром, а кражбата била пријавена на 28-ми мај, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

SvIlija

Поврзани вести

Непознато лице во април ја ограбило црквата „Св.Стефан“, која се наоѓа на улицата Васко Караанѓелевски во општина Аеродром, а кражбата била пријавена на 28-ми мај, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека лицето со помош на соодветен алат ја разбил вратата на црквата и украл 3.400 денари.

Од МВР информираат дека во моментов се работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести