Македонија,Крими хроника

Ограбена црквата „Св. Стефан“ во Аеродром

Ограбена црквата „Св. Стефан“ во Аеродром

Непознато лице во април ја ограбило црквата „Св.Стефан“, која се наоѓа на улицата Васко Караанѓелевски во општина Аеродром, а кражбата била пријавена на 28-ми мај, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека лицето со помош на соодветен алат ја разбил вратата на црквата и украл 3.400 денари.

Од МВР информираат дека во моментов се работи на расчистување на случајот.