сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата Св.Тројца во Битола

crkvi_2013719104256

Последни вести

На 10/11.10.2014 година во времето од 18,30 до 06,30 часот во Битола на ул.„Никола Тесла“бб, во црквата „Св.Тројца“, НН сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно го отворил прозорецот од каде влегол внатре и по извршено пребарување одзел 37.000 денари, а потоа го напуштил лице местото.Со тешката кражба причинета е материјална штета од околу 40.000 денари.Се преземаат мерки за пронаоѓање насторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести