вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Ограбена црквата „Света Недела“ во струшко Дрслајца

g_crkva

Поврзани вести

Ограбена црквата „Света Недела“ во селото Дрслајца, струшко.

Непознат сторител од црквата одзел 700 днари, 150 австралиски долари и 20 швајцарски франци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести