петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Свети Богородица“ на патот Битола – Ресен

krazba

Поврзани вести

Црквата „Свети Богородица“, која се наоѓа покрај магистралниот пат Битола – Ресен била ограбена во периодот 26/27 овој месец.

Сторителот насилно го отстранил катанецот од влезната врата, влегол внатре и одзел 7.000 денари, а потоа го напуштил лице местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести