петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена црквата „Свети Никола“ во Нерези

kradec

Последни вести

Ограбена црквата „Свети Никола“ кај Нерешки пат.

Од црквата биле одземени икона и околу 300 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести