вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Ограбена црквата „Свети Никола“ во Пештани

Од манастир во Љубанци украдени 50 денари

Од манастир во Љубанци украдени 50 денари

Последни вести

Тешка кражба се случила во текот на изминативе неколку дена во црквата „Свети Никола“ во Пештани.

Од црквата биле одземени 500 денари.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести