вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ограбена црквата Свети Петар и Павле во Пехчево

crkva1

Поврзани вести

Ограбена црквата Свети Петар и Павле во Пехчево. Непознат сторител кршејќи ја влезната врата од црквата одзел 250 евра.

За среќа, иконите стари неколку векови и останатите вредни црковни предмети не биле во интерес на разбојникот.

Кражбата ја откриле утрово свештениците, кои дошле на редовната неделна утринска литургија.

Увидот од страна на надлежните истражни органи е во тек .
 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести