недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена детската градинка „8-ми септември“

grabez

Последни вести

Ограбена детската градинка „8-ми март“ во периодот од петти до деветти овој месец.

Непознат сторител со употреба на физичка сила извршил тешка кражба при што одзел монитор, принтер-скенер, двд и касетофон, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 25.400 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести