среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Ограбена Комерицијална банка во Белград

komercijalna_banka_kralja_petra_beograd_ekapija_071009

Последни вести

Вооружен разбојник денеска околу 13:10 часот ја ограбил филијалата на Комерцијална банка на улица Македонија во центарот на Белград.

Тој влетал во банката, го удрил вработениот со пиштол по главата и му одземал засега непозната сума на пари.

Најчитани вести