среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена куќа во Бардовци – домаќините останале без пиштол, накит и пари

grabez

Поврзани вести

Непознат сторител, вчера во селото Бардовци влегол во куќата на С.Д.(48) и украл пиштол „зборевка“ калибар 9 мм. (за којшто оштетениот поседувал одобрение), две празни рамки и пакување со 25 куршуми, разновиден златен накит, денари и девизи се заедно во вкупна вредност од околу 350.000 денари.

Полицијата  презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести