вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Ограбена куќа во Куманово, направена штета од пет илјади евра

grabezkam

Поврзани вести

Вчера од 15  до 20 часот во Куманово на ул.„Ѓорче Петров“, во куќата сопственост на Ф.Б.(1991), НН сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно отворил еден од прозорите, влегол внатре и одзел 2.500 евра, разновиден златен накит (бурма, прстени, нараквица, ланче) и еден лап-топ „Acer“, со што причинил материјална штета од околу 314.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести