петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена куќа во Тетово, домаќинот останал без злато, лаптоп и пари

Крадецот се стекнал со околу 250.000 денари.

pol

Последни вести

На улицата 154 во Тетово, засега непознат сторител насилно влегол во куќата на 40-годишниот И.А. при што по извршено пребарување одзел разновиден златен накит, лаптоп, мобилен телефон и 500 евра.

Крадецот се стекнал со околу 250.000 денари.

Во тек е истрага за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести