петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена Македонса пошта во Воѓани

makedonska-posta-4

Поврзани вести

Во периодот од 15.00 часот на 05.06. до 07.06.2014 година во с.Воѓани, прилепско во објект на Македонски пошти, непознат сторител извршил тешка кражба, при што одзел околу 19.000 денари.

Имено, сторителот со лостење на заштитната решетка и прозорецот од објектот, влегол внатре, со подесен алат ја отворил вратата од касата од која ги одзел парите и го напуштил лице местото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести