понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Ограбена менувачница во Струмица

На 24/25 септември 2016 година во периодот од 19 до 7 часот во Струмица, на улица „Гоце Делчев“ непознат сторител извршил тешка кражба во менувачница.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Сторителот со погоден предмет насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре и го откорнал сефот кој бил сместен под работното биро и од истиот одзел 3.700 евра, 1.360  американски долари, 1.175 канадски долари, 2.000 австралиски долари, 1.500 англиски фунти, 300 шведски круни, 100 лева, 640.000,00 денари и поголема количина златен накит. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Струмица. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести