четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена обложувалница „Спорт лајф“

Разбојниците му се заканиле со пиштол на вработениот од кого одзеле околу 47.000 денари, ги ставиле во ранец и избегнале.

sport jalf

Последни вести

Две маскирани и вооружени лица ја ограбиле спортската обложувалница „Спорт Лајф“ синоќа во 20.35 на улицата Тале Христов во Скопје.

Разбојниците му се заканиле со пиштол на вработениот од кого одзеле околу 47.000 денари, ги ставиле во ранец и избегнале.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести