Македонија,Крими хроника

Ограбена обложувалницата Моцарт во Куманово

Ограбена обложувалницата Моцарт во Куманово

Вчера околу 22,56 часот во Куманово на ул.„Илинденска“, во спортската обложувалница „Моцарт“, 2 лица маскирани со огнено оружје-пиштол, извршиле разбојништво над вработената В.С.(1990) од Куманово.

Грабежот е извршен на тој начин што откако влегле во обложувалницата едно од лицата се доближило до уплатното место каде била В.С. и со закана со пиштолот кој го вперил во неа преку стаклото и подало ќеса за да ги стави парите околу 100.150 денари, а потоа го напуштиле лице местото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.