четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ограбена обложувалница во Прилеп

Ограбена обложувалница во Прилеп. Вчера околу 22.55 часот во населбата Точила во Прилеп во спортската обложувалница „Евротип“, непознат сторител со закана со огнено оружје извршил разбојништво над вработената при што го одзел дневниот промет.

pistol

Поврзани вести

Ограбена обложувалница во Прилеп. Вчера околу 22.55 часот во населбата Точила во Прилеп во спортската обложувалница „Евротип“, непознат сторител со закана со огнено оружје извршил разбојништво над вработената при што го одзел дневниот промет.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести