петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 41

Ограбена обложувалница во Скопје

Вработените пријавиле дека во објектот влегле двајца маскирани разбојници. Едниот бил со пиштол, а вториот со пушка.

полиција

Последни вести

Засега непозната сума на денари украле вчера двајца вооружени разбојници од филијала на обложувалницата „Златна копачка“ во Скопје.

Според МВР,  габежот се случил околу 17.20 часот на улицата Лазар Трпковски. Вработените пријавиле дека во објектот влегле двајца маскирани разбојници. Едниот бил со пиштол, а вториот со пушка. Откако го впериле оружјето кон нив им наредиле да ги дадат парите од касата, а штом ги зеле двајцата избегале.

Најчитани вести