Крими хроника

Ограбена обложувалница во Скопје

Ограбена обложувалница во Скопје

Како што соопшти МВР, крадецот со закана со пиштол од вработената одзел пари од дневниот промет и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.