среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Ограбена обложувалница во Скопје

Непознат маскиран сторител вчера извршил разбојништво во спортска обложувалница во Скопје, лоцирана на крстосницата од булеварот „Никола Карев“ и улицата „Рифат Бурџевиќ“.

грабеж

Поврзани вести

Како што соопшти МВР, крадецот со закана со пиштол од вработената одзел пари од дневниот промет и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести