вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена Општина Центар

centar-500

Поврзани вести

Околу три часот изутринава засега неидентификувани лица провалиле во бараката бр.6 во општина Центар.

Тука се просториите на Советот на општината, општинската архива, архивата на секторот за урбанизам, односно местата каде што се чуваше целата документација за работата на Советот, одделение за човекови ресурси и одделот за криза и безбедност.

Крадците ги однеле сите компјутери во дворот пред бараката, но во тој момент интервенирало обезбедувањето и тие побегнале во непознат правец.

Со себе однеле торба, но сеуште не е утврдено што точно е однесено во торбата.

Просториите се запечатени, пријавено е во полиција, а утре Крим Техника преку отисоци и други истражни мерки ќе утврдува кои се сторителите и што се е однесено од општинските архиви.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести